Úspěšné zahájení cyklu metodických seminářů

Na počátku dubna se uskutečnil v jazykové a vzdělávací agentuře Channel Crossings první ze série dvanácti metodických seminářů „Internet jako zdroj informací, rad a inspirace pro učitele“, na který zavítali učitelé základních i středních škol z různých měst Středočeského kraje, mezi nimiž byla například Příbram, Březnice, Milín, Sojovice, Vrbová Lhotá či Kouřim.

Čtyřhodinový seminář proběhl pod taktovkou Mgr. Kateřiny Sedláčkové, dlouholeté lektorky Channel Crossings, která účastníky seznámila s různými možnostmi vyhledávání a metodického zpracování internetových zdrojů pro výuku. Nedílnou součástí byla také skupinová práce účastníků, prostřednictvím které si ihned ověřili získané poznatky a navrhli vlastní způsob řešení práce s audio, video i tištěnými internetovými ukázkami.

Seminář byl koncipován jako interaktivní výměna zkušeností a mnoho zajímavých tipů doporučili i samotní učitelé, kteří ocenili především utřídění informací o internetových zdrojích, tipy pro zpestření výuky, nové nápady a inspiraci zkusit něco nového.

Většina ze zúčastněných vyjádřila také přání časově přizpůsobit začátek dalšího semináře. Tento požadavek tak zohledníme při konání následující semináře 22.5. „Využití moderní technologie v jazykové výuce“, který bude začínat již v 9:30.

Fotografie ze semináře si můžete prohlédnout ve Fotogalerii